Views base url (2.1.0) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Link target
hu: Hivatkozás célja

en: Fields
hu: Mezők

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: Link title
hu: Hivatkozás címe

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: Fragment
hu: Részlet

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
hu: További mezőkre van szükség, mielőtt ez a mező használható lenne. Ezek a mezők <em>Ne legyen megjelenítve</em> beállítással rendelkezhetnek. A renderelési sorrend miatt a jelen mező után további mezők nem használhatóak; amennyiben a megfelelő mező nem jelenik meg, a mezősorrend megváltoztatása szükséges.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
hu: A következő behelyettesítő vezérjelek érhetőek el ehhez a mezőhöz. Fontos tudni, hogy a megjelenítési sorrend miatt a már csak ez után következő mezők itt még nem használhatóak. Ha szükséges, át kell rendezni a mezők sorrendjét.
