Views base url (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Link target
ja: リンク先

en: Fields
ja: フィールド

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Arguments
ja: 引数

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Link class
ja: リンクのクラス

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Link path
ja: リンクパス

en: Display as link
ja: リンクとして表示

en: Fragment
ja: フラグメント

en: @argument title
ja: @argument タイトル

en: @argument input
ja: @argument インプット

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
ja: このフィールドを使用する前にこのディスプレイにいくつかフィールドを追加しなくてはなりません。これらのフィールドはお好みにより <em>表示から除外</em>にチェックが入っていても大丈夫です。表示順序によりこのフィールドよりも後ろにあるフィールドを使用することはできません。ここにあがっていないフィールドが必要な場合はフィールドの並べ替えを行ってください。

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
ja: このフィールドには以下の置換トークンが利用できます。描画順序のためにこのフィールドの後に出現するフィールドは使うことができません。ここにリストされていないフィールドが必要なときはフィールドを並べ替えてください。
