Views base url (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Link target
pt: Destino do link

en: Fields
pt: Campos

en: Link text
pt: Texto do link

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Link class
pt: Classe do link

en: Link title
pt: Título do link

en: Link path
pt: Caminho do link

en: Display as link
pt: Exibir como um link

en: Fragment
pt: Fragmento

en: @argument title
pt: @argument título

en: @argument input
pt: @argument entrada

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
pt: Você precisa adicionar alguns campos nesta exibição antes de usar este campo. Esses campos podem estar marcados com "Excluir da exibição“, se você preferir. Note que devido a ordem de renderização, você não pode usar campos que aparecem depois deste campo. Se precisar usar algum campo que não está aparecendo aqui, rearranje seus campos.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
pt: Os seguintes tokens de substituição estão disponíveis para este campo. Observe que, devido à ordem de renderização, não é possível usar campos que estão após este campo. Se precisar de um campo que não está listado aqui, reorganize seus campos.
