Views block area (2.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Views
fr: Vues

en: Block
fr: Bloc

en: CSS class
fr: Classe CSS

en: Empty
fr: Vide

en: Please select
fr: Veuillez sélectionner

en: Exclude from display
fr: Exclure de l'affichage

en: Display even if view has no result
fr: Afficher même si la vue n'a pas de résultat

en: CSS Class
fr: Classe CSS

en: Field label
fr: Étiquette du champ

en: Count the number 0 as empty
fr: Considérer le nombre 0 comme vide

en: Hide if empty
fr: Masquer si vide

en: HTML element
fr: Élément HTML

en: Label HTML element
fr: Élément HTML du libellé

en: Place a colon after the label
fr: Placer un signe deux points après le libellé

en: Wrapper HTML element
fr: Élément HTML de l'enveloppe (wrapper)

en: Add default classes
fr: Ajouter les classes CSS par défaut

en: Hide rewriting if empty
fr: Masquer la réécriture si vide

en: Override the output of this field with custom text
fr: Surcharger le rendu de ce champ par un texte personnalisé

en: Content block
fr: Bloc de contenu
