Views block area (2.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Views
nl: Overzichten

en: Block
nl: Blok

en: CSS class
nl: CSS-klassen

en: Empty
nl: Leeg

en: Please select
nl: Maak een keuze

en: Exclude from display
nl: Uitsluiten van weergave

en: Display even if view has no result
nl: Altijd weergeven, zelfs als het overzicht geen resultaten heeft

en: CSS Class
nl: CSS-klasse

en: Field label
nl: Veldlabel

en: Count the number 0 as empty
nl: Beschouw het getal 0 als leeg

en: Hide if empty
nl: Verberg indien leeg

en: HTML element
nl: HTML-element

en: Label HTML element
nl: HTML-element label

en: Place a colon after the label
nl: Na het label een dubbele punt plaatsen

en: Wrapper HTML element
nl: Omvattend HTML-element

en: Add default classes
nl: Standaardklassen toevoegen

en: Hide rewriting if empty
nl: Niet herschrijven indien leeg

en: Override the output of this field with custom text
nl: Uitvoer van dit veld herschrijven

en: Content block
nl: Inhoudsblok
