Views block area (2.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: CSS class
pt: Classe CSS

en: Empty
pt: Vazio

en: Please select
pt: Por favor, selecione

en: Exclude from display
pt: Excluir da exibição

en: Display even if view has no result
pt: Mostrar mesmo que a vista não tenha resultado

en: CSS Class
pt: Classe CSS

en: Count the number 0 as empty
pt: Tratar 0 como vazio

en: Hide if empty
pt: Ocultar se vazio

en: HTML element
pt: Elemento de HTML

en: Label HTML element
pt: Elemento etiqueta de HTML

en: Place a colon after the label
pt: Coloque uma vírgula a seguir à etiqueta

en: Wrapper HTML element
pt: Elemento invólucro de HTML

en: Add default classes
pt: Adicionar classes padrão

en: Hide rewriting if empty
pt: Ocultar reescrita se vazio

en: Override the output of this field with custom text
pt: Substitua a saída deste campo por texto personalizado

en: Content block
pt: Bloco de conteúdo
