Views block area (2.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Views
ro: Vizualizări

en: Block
ro: Bloc

en: CSS class
ro: Clasă CSS

en: Empty
ro: Gol

en: Exclude from display
ro: Exclude din afișare

en: Display even if view has no result
ro: Afișați chiar dacă view-ul nu are nici un rezultat

en: Count the number 0 as empty
ro: Contorizează numărul 0 ca gol

en: Hide if empty
ro: Ascundeți dacă este gol

en: HTML element
ro: Element HTML

en: Label HTML element
ro: Elementul HTML al etichetei

en: Place a colon after the label
ro: Adăugați două puncte după etichetă

en: Wrapper HTML element
ro: Element wrapper HTML

en: Add default classes
ro: Adăugați clase implicite

en: Hide rewriting if empty
ro: Ascunde rescrierea dacă este gol

en: Override the output of this field with custom text
ro: Suprascrieți ieșirea acestui câmp cu text personalizat
