Views block area (2.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Views
uk: Види

en: Block
uk: Блок

en: CSS class
uk: Клас CSS

en: Empty
uk: Порожньо

en: Please select
uk: Будь ласка, зробіть вибір

en: Exclude from display
uk: Вилучити з відображення

en: Display even if view has no result
uk: Показувати, навіть якщо вид порожній

en: CSS Class
uk: Клас CSS

en: Count the number 0 as empty
uk: Число "0" означає порожнє

en: Hide if empty
uk: Приховати, якщо порожнє

en: HTML element
uk: HTML-теґи

en: Label HTML element
uk: HTML-теґ мітки

en: Place a colon after the label
uk: Ставити після мітки двокрапку

en: Wrapper HTML element
uk: HTML-теґ обгортки

en: Add default classes
uk: Додати усталені класи

en: Hide rewriting if empty
uk: Приховувати перезаписане, якщо порожнє

en: Override the output of this field with custom text
uk: Перезапис виведення цього поля власним текстом

en: Content block
uk: Блок вмісту
