Views Bootstrap (5.5.0-rc1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Image
hi: चित्र

en: Body field
hi: मुख्य भाग क्षेत्र

en: Top
hi: ऊपर

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Views
hi: द्रश्य

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Bottom
hi: तल

en: Medium
hi: माध्यम

en: Last
hi: अंतिम

en: First
hi: पहला

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: Tabs
hi: टैब्स

en: <None>
hi: <कोई नहीं>

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
