Views Bootstrap (5.5.0-rc2) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Top
fa: بالا

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Views
fa: نماها

en: Display
fa: نمایش

en: Bottom
fa: پایین

en: Success
fa: موفقیت

en: Warning
fa: هشدار

en: Medium
fa: متوسط

en: Last
fa: آخرین

en: First
fa: اولین

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Info
fa: اطلاعات

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Interval
fa: دوره

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: <None>
fa: <هیچکدام>

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Effect
fa: اثر

en: Light
fa: روشن

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Primary
fa: اصلی

en: Image field
fa: فیلد تصویر

en: Dark
fa: تاریک
