Views CSV Source (1.0.0) - en to cs translation catalogue (22 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Average
cs: Průměr

en: Count
cs: Počet

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: empty
cs: prázdné

en: contains
cs: obsahuje

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: not empty
cs: není prázdný

en: Ends with
cs: Končí na

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: Length is shorter than
cs: Délka je kratší než

en: shorter than
cs: kratší než

en: Length is longer than
cs: Délka je delší než

en: longer than
cs: delší než

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)

en: File selection
cs: Výběr souboru
