Views CSV Source (1.0.0) - en to lv translation catalogue (27 entries)

en: Value
lv: Vērtība

en: Views
lv: Skati

en: Contains
lv: Satur

en: Does not contain
lv: Nesatur

en: Is equal to
lv: Ir vienāds ar

en: Is not equal to
lv: Nav vienāds ar

en: Average
lv: Vidējais

en: Count
lv: Skaits

en: Maximum
lv: Maksimums

en: Regular expression
lv: Regulārā izteiksme

en: Minimum
lv: Minimums

en: empty
lv: tukšs

en: contains
lv: satur

en: Starts with
lv: Sākas ar

en: Is empty (NULL)
lv: Tukšs (NULL)

en: not empty
lv: nav tukšs

en: Ends with
lv: Beidzas ar

en: Sum
lv: Summa

en: begins
lv: sākas

en: ends
lv: beidzas

en: Does not start with
lv: Nesākas ar

en: Does not end with
lv: Nebeidzas ar

en: Length is shorter than
lv: Garums ir mazāks kā

en: shorter than
lv: īsāks kā

en: Length is longer than
lv: Garums ir lielāks par

en: longer than
lv: garāks kā

en: Is not empty (NOT NULL)
lv: Nav tukšs (NAV NULL)
