Views CSV Source (1.0.1) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Views
nl: Overzichten

en: CSV File
nl: CSV-bestand

en: Contains
nl: Bevat

en: Does not contain
nl: Bevat niet

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Count
nl: Aantal

en: Regular expression
nl: Reguliere expressie

en: empty
nl: leeg

en: contains
nl: bevat

en: Starts with
nl: Begint met

en: Is empty (NULL)
nl: Is leeg (NULL)

en: not empty
nl: niet leeg

en: POST
nl: NA

en: Ends with
nl: Eindigt met

en: Sum
nl: Som

en: begins
nl: begint

en: ends
nl: eindigt

en: Request method
nl: Request-methode

en: Does not start with
nl: Begint niet met

en: not_begins
nl: begint niet

en: Does not end with
nl: Eindigt niet met

en: not_ends
nl: eindigt niet

en: Length is shorter than
nl: De lengte is korter dan

en: shorter than
nl: korter dan

en: Length is longer than
nl: De lengte is langer dan

en: longer than
nl: langer dan

en: Group results together
nl: Resultaten groeperen

en: Is not empty (NOT NULL)
nl: Is niet leeg (NOT NULL)

en: File selection
nl: Bestandsselectie
