Views CSV Source (1.0.10) - en to he translation catalogue (33 entries)

en: Value
he: ערך

en: Remove
he: הסרה

en: None
he: ללא

en: Required
he: נדרש

en: Views
he: היבטים

en: Contains
he: מכיל

en: Does not contain
he: לא מסתיים ב

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: Average
he: ממוצע

en: Count
he: כמות

en: Maximum
he: מקסימום

en: Expose
he: חשוף

en: Operator
he: אופרטור

en: Regular expression
he: ביטוי רגולרי

en: Minimum
he: מינימום

en: Space
he: רווח

en: empty
he: ריק

en: Values
he: ערכים

en: contains
he: מכיל

en: regex
he: ביטוי רגולרי (regex)

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: not empty
he: לא ריק

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: Sum
he: סְכוּם

en: begins
he: מתחיל

en: ends
he: מסתיים

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Does not start with
he: לא מתחיל עם

en: Does not end with
he: לא מסתיים ב

en: longer than
he: ארוך מ

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)
