Views CSV Source (1.0.14) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Remove
pl: Usuń

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: Required
pl: Wymagane

en: Views
pl: Widoki

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Average
pl: Średnia

en: Count
pl: Liczba

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Expose
pl: Udostępniaj

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Space
pl: Odstęp

en: empty
pl: pusty

en: Values
pl: Wartości

en: contains
pl: zawiera

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Sum
pl: Suma

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: Length is shorter than
pl: Długość jest mniejsza niż

en: shorter than
pl: krótszy niż

en: Length is longer than
pl: Długość jest większa niż

en: longer than
pl: dłuższy niż

en: Exposed
pl: Udostępniony

en: Group results together
pl: Grupuj wyniki razem

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: Reduce
pl: Zmniejsz

en: Group item
pl: Element grupy

en: Hint text that appears inside the field when empty.
pl: Tekst podpowiedzi, który pojawia się wewnątrz pola gdy jest ono puste.
