Views CSV Source (1.0.15) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Remove
ar: حذف

en: Date
ar: التاريخ

en: None
ar: لا شيء

en: Required
ar: ضروري

en: Views
ar: الرؤى

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: Average
ar: متوسط

en: Count
ar: العدد

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Expose
ar: تعرض

en: Operator
ar: العامل

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Space
ar: فراغ

en: empty
ar: فارغ

en: Values
ar: قيم

en: contains
ar: يحتوي على

en: regex
ar: تعبير نظامي regex

en: Starts with
ar: يبدأ بـ

en: Is empty (NULL)
ar: فارغ (NULL)

en: not empty
ar: غير فارغ

en: Ends with
ar: ينتهي بـ

en: Sum
ar: المجموع

en: Numeric
ar: رقمي

en: begins
ar: يبدأ

en: ends
ar: ينتهي

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: @argument title
ar: عنوان @argument

en: @argument input
ar: مُدخل @argument

en: Does not start with
ar: لا يبدأ بـ

en: Does not end with
ar: لا ينتهي بـ

en: Length is shorter than
ar: الطول أقصر من

en: shorter than
ar: أقصر من

en: Length is longer than
ar: الطول أكبر من

en: Group results together
ar: تجميع النتائج معا

en: Is not empty (NOT NULL)
ar: غير فارغ (NOT NULL)
