Views CSV Source (1.0.15) - en to bo translation catalogue (37 entries)

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: None
bo: མེད།

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Contains
bo: ཚུད་པ

en: Does not contain
bo: ཚུད་མེད་པ

en: Is equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is not equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Count
bo: གྲངས

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Space
bo: སྟོང་བ

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: contains
bo: ཚུད་པ

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Is empty (NULL)
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པ༼NULL༽

en: not empty
bo: སྟོང་བ་མིན་པ

en: Ends with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: Numeric
bo: ཨང་གྲངས

en: begins
bo: འགོ་རྩོམ་པ

en: ends
bo: མཇུག་རྫོགས

en: @argument title
bo: @argument་ཁ་བྱང་

en: @argument input
bo: @argument་ནང་འཇུག་

en: Does not start with
bo: འགོ་འཛུགས་བྱེད་འདི་མིན་པ།

en: Does not end with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་འདི་མིན་པ།

en: Length is shorter than
bo: རིང་ཚད་དེ་ལས་ཐུང་བ

en: shorter than
bo: དེ་ལས་ཐུང་བ

en: Length is longer than
bo: རིང་ཚད་དེ་ལས་རིང་བ

en: longer than
bo: དེ་ལས་རིང་བ

en: Exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ།

en: Group results together
bo: མཇུག་འབྲས་ཁག་ཏུ་བཟོ་བ

en: Is not empty (NOT NULL)
bo: སྟོང་བ་མིན་པ༼NOT NULL༽
