Views CSV Source (1.0.15) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Value
hi: मान

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Views
hi: द्रश्य

en: Contains
hi: मे हैं

en: Does not contain
hi: शामिल नहीं है

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: Average
hi: औसत

en: Count
hi: गुणांक

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Space
hi: जगह

en: empty
hi: खाली

en: contains
hi: शामिल हैं

en: Starts with
hi: के साथ शुरू होता है

en: Ends with
hi: साथ समाप्त होता है

en: Numeric
hi: संख्यकिक

en: begins
hi: शुरू होता है

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: @argument title
hi: @argument शीर्षक

en: Does not start with
hi: के साथ शुरू नहीं होता है

en: Does not end with
hi: के साथ समाप्त नहीं होता
