Views CSV Source (1.0.15) - en to sv translation catalogue (45 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Remove
sv: Ta bort

en: Date
sv: Datum

en: None
sv: Ingen

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Views
sv: Vyer

en: Contains
sv: Innehåller

en: Does not contain
sv: Innehåller inte

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: Average
sv: Genomsnitt

en: Count
sv: Antal

en: Maximum
sv: Största

en: Expose
sv: Exponera

en: Regular expression
sv: Reguljärt uttryck

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Space
sv: Blanksteg

en: empty
sv: tom

en: Values
sv: Värden

en: contains
sv: innehåller

en: regex
sv: reguljärt uttryck

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Is empty (NULL)
sv: Är tom (INNEHÅLLSLÖS)

en: not empty
sv: inte tom

en: Ends with
sv: Slutar med

en: Sum
sv: Summa

en: Numeric
sv: Numerisk

en: begins
sv: börjar

en: ends
sv: slutar

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: @argument title
sv: Titel för @argument

en: @argument input
sv: Inmatning för @argument

en: Does not start with
sv: Som inte börjar med

en: not_begins
sv: Börjar inte med

en: Does not end with
sv: Slutar inte med

en: not_ends
sv: Slutar inte med

en: Length is shorter than
sv: Längden är kortare än

en: shorter than
sv: kortare än

en: Length is longer than
sv: Längden är längre än

en: longer than
sv: längre än

en: Exposed
sv: Exponerad

en: Group results together
sv: Gruppera resultat tillsammans

en: Is not empty (NOT NULL)
sv: Är inte tom (INTE INNEHÅLLSLÖST)

en: Reduce
sv: Reducera

en: Group item
sv: Gruppobjekt
