Views CSV Source (1.0.2) - en to sk translation catalogue (27 entries)

en: Value
sk: Hodnota

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: empty
sk: prázdne

en: contains
sk: obsahuje

en: Starts with
sk: Začína s

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Ends with
sk: Končí s

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: not_begins
sk: nezačína

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: not_ends
sk: nekončí

en: Length is shorter than
sk: Dĺžka je kratšia ako

en: shorter than
sk: kratšie ako

en: Length is longer than
sk: Dĺžka je väčšia ako

en: longer than
sk: dlhšie ako

en: Group results together
sk: Výsledky zoskupiť spolu

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)
