Views CSV Source (1.0.3) - en to es translation catalogue (35 entries)

en: Value
es: Valor

en: Views
es: Vistas

en: CSV File
es: Archivo CSV

en: Contains
es: Contiene

en: Does not contain
es: No contiene

en: Is equal to
es: Es igual a

en: Is not equal to
es: No es igual a

en: Average
es: Promedio

en: Count
es: Número

en: Maximum
es: Máximo

en: Expose
es: Exponer

en: Operator
es: Operador

en: Regular expression
es: Expresión regular

en: Minimum
es: Mínimo

en: empty
es: vacío

en: Values
es: Valores

en: contains
es: contiene

en: Starts with
es: Comienza con

en: Is empty (NULL)
es: Está vacío (NULL)

en: not empty
es: no vacío

en: Ends with
es: Termina con

en: Sum
es: Suma

en: begins
es: empieza

en: ends
es: termina en

en: Does not start with
es: No comienza con

en: Does not end with
es: No termina con

en: Length is shorter than
es: Longitud menor que

en: shorter than
es: más corto que

en: Length is longer than
es: Longitud mayor que

en: longer than
es: Mayor que

en: Group results together
es: Agrupar resultados

en: Is not empty (NOT NULL)
es: No está vacío (NOT NULL)

en: Reduce
es: Reducir

en: File selection
es: Selección del archivo

en: Group item
es: Agrupar elemento
