Views CSV Source (1.0.3) - en to gl translation catalogue (32 entries)

en: Value
gl: Valor

en: Views
gl: Vistas

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Average
gl: Media

en: Count
gl: Contar

en: Maximum
gl: Máximo

en: Expose
gl: Expoñer

en: Operator
gl: Operador

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Minimum
gl: Mínimo

en: empty
gl: baleiro

en: Values
gl: Valores

en: contains
gl: contén

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Is empty (NULL)
gl: Está baleiro (NULL)

en: not empty
gl: non baleiro

en: Ends with
gl: Remata en

en: Sum
gl: Suma

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: Length is shorter than
gl: A lonxitude é inferior a

en: shorter than
gl: menor que

en: Length is longer than
gl: A lonxitude é superior a

en: longer than
gl: maior que

en: Group results together
gl: Agrupar resultados

en: Is not empty (NOT NULL)
gl: Non está baleiro (NOT NULL)
