Views CSV Source (1.0.4) - en to ca translation catalogue (36 entries)

en: Value
ca: Valor

en: CSV File
ca: Fitxer CSV

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Average
ca: Mitjana

en: Count
ca: Quantitat

en: Maximum
ca: Màxim

en: Expose
ca: Exposa

en: Operator
ca: Operador

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Minimum
ca: Mínim

en: empty
ca: buit

en: Values
ca: Valors

en: contains
ca: conté

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Sum
ca: Suma

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: shorter than
ca: més curt que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: longer than
ca: més llarg que

en: Group results together
ca: Agrupa els resultats

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: Reduce
ca: Redueix

en: File selection
ca: Selecció de fitxer

en: Group item
ca: Element agrupat
