Views CSV Source (1.0.4) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Views
hu: Nézetek

en: CSV File
hu: CSV fájl

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Average
hu: Átlag

en: Count
hu: Mennyiség

en: Expose
hu: Felfed

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Headers
hu: Fejlécek

en: empty
hu: üres

en: Values
hu: Értékek

en: contains
hu: tartalmazza

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Sum
hu: Összegzés

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: Length is shorter than
hu: A hossz rövidebb, mint

en: shorter than
hu: rövidebb, mint

en: Length is longer than
hu: A hossz nagyobb, mint

en: longer than
hu: nagyobb, mint

en: Group results together
hu: Eredmények csoportosítása

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: Reduce
hu: Csökkent

en: File selection
hu: Fájlválasztás

en: Group item
hu: Csoportelem
