Views CSV Source (1.0.4) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Value
it: Valore

en: Views
it: Viste

en: Contains
it: Contiene

en: Does not contain
it: Non contiene

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Average
it: Media

en: Count
it: Numero

en: Maximum
it: Massimo

en: Expose
it: Esponi

en: Operator
it: Operatore

en: Regular expression
it: Espressione regolare

en: Minimum
it: Minimo

en: empty
it: vuoto

en: Values
it: Valori

en: contains
it: contiene

en: Starts with
it: Inizia con

en: Is empty (NULL)
it: È vuoto (NULL)

en: not empty
it: non vuoto

en: Ends with
it: Termina con

en: Sum
it: Somma

en: begins
it: inizia

en: ends
it: termina

en: Does not start with
it: Non inizia per

en: Does not end with
it: Non finisce per

en: Length is shorter than
it: La lunghezza è minore di

en: shorter than
it: più corto di

en: Length is longer than
it: La lunghezza è maggiore di

en: longer than
it: più lungo di

en: Group results together
it: Raggruppa i risultati

en: Is not empty (NOT NULL)
it: Non è vuoto (NOT NULL)

en: Reduce
it: Ridurre

en: File selection
it: Selezione file
