Views CSV Source (1.0.4) - en to ru translation catalogue (36 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Views
ru: Представление

en: CSV File
ru: CSV файл

en: Contains
ru: Содержит

en: Does not contain
ru: Не содержит

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: Average
ru: В среднем

en: Count
ru: Количество

en: Maximum
ru: Максимум

en: Expose
ru: Раскрыть

en: Operator
ru: Оператор

en: Regular expression
ru: Регулярное выражение

en: Minimum
ru: Минимум

en: empty
ru: пусто

en: Values
ru: Значения

en: contains
ru: содержит

en: regex
ru: регулярное выражение

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Is empty (NULL)
ru: Пустое (NULL)

en: not empty
ru: не пусто

en: Ends with
ru: Заканчивается на

en: Sum
ru: Сумма

en: begins
ru: начинается

en: ends
ru: оканчивается

en: Does not start with
ru: Не начинается с

en: Does not end with
ru: Не заканчивается на

en: Length is shorter than
ru: Длина короче, чем

en: shorter than
ru: короче, чем

en: Length is longer than
ru: Длина которого более

en: longer than
ru: больше чем

en: Group results together
ru: Группировать результаты

en: Is not empty (NOT NULL)
ru: Не пустое (NOT NULL)

en: Reduce
ru: Уменьшить

en: File selection
ru: Выбор файла

en: Group item
ru: Группировать элемент
