Views CSV Source (1.0.5) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Value
da: Værdi

en: CSV File
da: CSV-fil

en: Contains
da: Indeholder

en: Does not contain
da: Indholder ikke

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Is not equal to
da: Er ikke lig med

en: Average
da: Gennemsnit

en: Count
da: Antal

en: Maximum
da: Maksimum

en: Expose
da: Blotlæg

en: Operator
da: Operand

en: Regular expression
da: Regulært udtryk

en: empty
da: tom

en: Values
da: Værdier

en: contains
da: indeholder

en: Starts with
da: Starter med

en: Is empty (NULL)
da: Er tom (NULL)

en: not empty
da: ikke tom

en: Ends with
da: Ender med

en: begins
da: begynder

en: ends
da: ender

en: Does not start with
da: Starter ikke med

en: Does not end with
da: Slutter ikke med

en: Length is shorter than
da: Længden er kortere end

en: shorter than
da: kortere end

en: Length is longer than
da: Længden er længere end

en: longer than
da: længere end

en: Group results together
da: Gruppér resultater

en: Is not empty (NOT NULL)
da: Er ikke tom (NOT NULL)

en: Reduce
da: Reducér

en: File selection
da: Filvalg

en: Group item
da: Gruppér element
