Views CSV Source (1.0.6) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Contains
ro: Conține

en: Does not contain
ro: Nu conține

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Average
ro: Medie

en: Count
ro: Contor

en: Maximum
ro: Maxim

en: Expose
ro: Expune

en: Regular expression
ro: Expresie regulată

en: Minimum
ro: Minim

en: empty
ro: gol

en: Values
ro: Valori

en: contains
ro: conține

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: not empty
ro: nu este gol

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: Sum
ro: Sumă

en: begins
ro: începe

en: ends
ro: sfârșește

en: !has
ro: !are

en: Does not start with
ro: Nu începe cu

en: Does not end with
ro: Nu se termină cu

en: Length is shorter than
ro: Lungimea este mai scurtă decât

en: shorter than
ro: mai scurt decât

en: Length is longer than
ro: Lungimea este mai lungă decât

en: longer than
ro: mai lung decât

en: Group results together
ro: Grupează rezultatele

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)

en: File selection
ro: Selecție fișier

en: Group item
ro: Grupați elementul
