Views CSV Source (1.0.8) - en to el translation catalogue (32 entries)

en: Value
el: Αξία

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: None
el: Κανένα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Operator
el: Τελεστής

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Space
el: Διάστημα

en: empty
el: κενό

en: contains
el: περιέχει

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: File selection
el: Επιλογή αρχείου
