Views CSV Source (1.0.8) - en to fi translation catalogue (42 entries)

en: Value
fi: Arvo

en: Remove
fi: Poista

en: None
fi: Ei mitään

en: Required
fi: Pakollinen

en: Views
fi: Näkymät

en: Contains
fi: Sisältää

en: Does not contain
fi: Ei sisällä

en: Is equal to
fi: On yhtä kuin

en: Is not equal to
fi: Ei ole yhtä kuin

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Count
fi: Laskuri

en: Maximum
fi: Suurin

en: Expose
fi: Näytä

en: Operator
fi: Operaattori

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke

en: Minimum
fi: Pienin

en: Space
fi: Välilyönti

en: empty
fi: tyhjä

en: Values
fi: Arvot

en: contains
fi: sisältää

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Is empty (NULL)
fi: On tyhjä (NULL)

en: not empty
fi: ei tyhjä

en: Ends with
fi: Päättyy merkkeihin

en: Sum
fi: Summa

en: begins
fi: alkaa

en: ends
fi: päättyy

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Does not start with
fi: Ei ala merkeillä

en: not_begins
fi: ei_ala

en: Does not end with
fi: Ei pääty merkkeihin

en: not_ends
fi: ei_pääty

en: Length is shorter than
fi: Pituus on vähemmän kuin

en: shorter than
fi: vähemmän_kuin

en: Length is longer than
fi: Pituus on enemmän kuin

en: longer than
fi: enemmän kuin

en: Exposed
fi: Näytetään käyttäjille

en: Group results together
fi: Ryhmitä tulokset

en: Is not empty (NOT NULL)
fi: Ei ole tyhjä (NOT NULL)

en: Reduce
fi: Vähennä

en: File selection
fi: Tiedoston valinta

en: Group item
fi: Ryhmittelykohde
