Views CSV Source (1.0.8) - en to vi translation catalogue (26 entries)

en: Value
vi: Giá trị

en: Remove
vi: Xoá

en: None
vi: Không có

en: Required
vi: Bắt buộc

en: CSV File
vi: Tập tin CSV

en: Contains
vi: Chứa

en: Does not contain
vi: Không chứa

en: Is equal to
vi: Bằng

en: Is not equal to
vi: Khác

en: Average
vi: Trung bình

en: Count
vi: Số lượng

en: Maximum
vi: Tối đa

en: Expose
vi: Hiện

en: Operator
vi: Toán tử

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: Space
vi: Khoảng trống

en: empty
vi: trống

en: Values
vi: Giá trị

en: contains
vi: chứa

en: Starts with
vi: Bắt đầu với

en: Is empty (NULL)
vi: Là rỗng (NULL)

en: not empty
vi: không rỗng

en: Ends with
vi: Kết thúc với

en: begins
vi: bắt đầu

en: ends
vi: kết thúc

en: Group results together
vi: Nhóm kết quả lại với nhau
