Views CSV Source (1.0.11) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Remove
oc: Levar

en: None
oc: Pas cap

en: Required
oc: Requesit

en: Views
oc: Vistas

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Average
oc: Mejana

en: Count
oc: Descompte

en: Regular expression
oc: Expression régulara

en: Space
oc: Espace

en: empty
oc: vide

en: Values
oc: Valors

en: contains
oc: cont=en

en: Starts with
oc: Commence per

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Ends with
oc: Finit per

en: Sum
oc: Somme

en: begins
oc: commence

en: ends
oc: finit

en: Does not start with
oc: Ne commence pas per

en: Does not end with
oc: S'acaba pas per

en: Length is shorter than
oc: La longor es mai pichona que

en: shorter than
oc: mai pichon que

en: Length is longer than
oc: La longor es mai granda que

en: longer than
oc: mai grand que

en: Exposed
oc: Expausat

en: Group results together
oc: Gropar los resultats ensemble

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)
