Views custom link (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Views
id: View

en: Fields
id: Bidang isian

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: About
id: Tentang

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: @argument title
id: Judul @argument

en: @argument input
id: Masukan @argument

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
id: Anda harus menambahkan beberapa bidang tambahan ke tampilan ini sebelum menggunakan bidang ini. Bidang ini dapat ditandai sebagai <em>Kecualikan dari tampilan</em> jika Anda mau. Perhatikan bahwa karena urutan rendering, Anda tidak dapat menggunakan bidang yang muncul setelah bidang ini; Jika Anda membutuhkan bidang yang tidak tercantum di sini, atur ulang bidang Anda.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
id: The following replacement tokens are available for this field. Perhatikan bahwa karena urutan rendering, Anda tidak dapat menggunakan bidang yang muncul setelah bidang ini; Jika Anda membutuhkan bidang yang tidak tercantum di sini, atur ulang bidang Anda.
