Views custom link (8.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Fields
pl: Pola

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: About
pl: O stronie

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy

en: You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
pl: Przed skorzystaniem z tego pola, należy dodać jakieś inne pola. Mogą one zostać <em>ukryte</em>. Ze względu na kolejność generowania elementów widoku, pole obecne nie może korzystać z danych z pól umieszczonych w następnej kolejności. Jeśli jakieś pole zostało dodane, a nie jest tu wyświetlane, oznacza to, że należy zmienić kolejność pól.

en: The following replacement tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
pl: Następujące wzorce podstawiania są dostępne dla tego pola. Z uwagi na kolejność renderowania strony nie można używać wzorców z pól umieszczonych po tym polu. Jeśli potrzebny jest wzorzec, którego tu brakuje, należy zmienić kolejność pól.
