Views Custom Permissions (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: Weight
fr: Poids

en: Views
fr: Vues

en: Operation
fr: Opération

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display.
fr: Seuls les utilisateurs avec le marqueur de permission sélectionné pourront accéder à cet affichage.
