Views dates (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Date
pt: Data

en: Days
pt: Dias

en: Months
pt: Meses

en: Day of Week
pt: Dia da Semana

en: empty
pt: vazio

en: Is empty (NULL)
pt: É vazio (NULL)

en: not empty
pt: não vazio

en: exposed
pt: exposto

en: Is not empty (NOT NULL)
pt: Não é vazio (NOT NULL)

en: within
pt: em

en: grouped
pt: agrupado

en: The query parameter to use.
pt: O parâmetro de consulta para uso.
