Views dates (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Views
id: View

en: empty
id: kosong

en: Is empty (NULL)
id: adalah kosong (NULL)

en: not empty
id: tidak kosong

en: exposed
id: terekspos

en: Is not empty (NOT NULL)
id: tidak kosong (Not Null)

en: grouped
id: terkelompok

en: The query parameter to use.
id: Parameter kueri yang akan digunakan.
