Views dates (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Date
fa: تاریخ

en: Views
fa: نماها

en: empty
fa: خالی

en: Is empty (NULL)
fa: خالی است (NULL)

en: not empty
fa: خالی نیست

en: Is not empty (NOT NULL)
fa: مقدار دارد
