Views dates (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Date
ru: Дата

en: Views
ru: Представление

en: Days
ru: Дни

en: Months
ru: Месяцы

en: Day of Week
ru: День недели

en: empty
ru: пусто

en: Years
ru: Годы

en: Is empty (NULL)
ru: Пустое (NULL)

en: not empty
ru: не пусто

en: exposed
ru: раскрыт

en: Is not empty (NOT NULL)
ru: Не пустое (NOT NULL)

en: grouped
ru: сгруппировано

en: The query parameter to use.
ru: Используемый параметр запроса.
