Views dates (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Date
tr: Tarih

en: Views
tr: Görünümler

en: Days
tr: Günler

en: Months
tr: Aylar

en: Day of Week
tr: Haftanın Günü

en: empty
tr: boş

en: Is empty (NULL)
tr: Boştur (NULL)

en: not empty
tr: boş değil

en: exposed
tr: açıkça

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş değildir (NOT NULL)

en: grouped
tr: gruplanmış

en: The query parameter to use.
tr: Kullanılacak sorgu parametresi.
