Views Default User Taxonomy (2.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Views
hu: Nézetek

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Load default filter from term page
hu: Alapértelmezés szerinti szűrő betöltése a kifejezés oldaláról

en: Taxonomy term ID from URL
hu: Taxonómiakifejezés-azonosító webcímből

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
hu: Alapértelmezett szűrő betöltése a tartalomoldalból, ez a kapcsolódó taxonómia blokkokhoz jó.

en: Multiple-value handling
hu: Több érték kezelése

en: Filter to items that share all terms
hu: Szűrés minden kifejezést megosztó elemekre

en: Filter to items that share any term
hu: Szűrés bármely kifejezést megosztó elemekre
