Views Default User Taxonomy (2.0.0-beta2) - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: Views
sv: Vyer

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Limit terms by vocabulary
sv: Begränsa termer genom vokabulär

en: Load default filter from term page
sv: Ladda förvalt filter från termsida

en: Taxonomy term ID from URL
sv: ID-nummer för taxonomiterm från URL

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
sv: Ladda förvalt filter från nodsida, detta duger för relaterade taxonomiblock

en: Multiple-value handling
sv: Hantering av flera värden

en: Filter to items that share all terms
sv: Filter till objekt som delar alla termer

en: Filter to items that share any term
sv: Filter till objekt som delar en term
