Views Default User Taxonomy (2.0.0) - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: Views
ro: Vizualizări

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Limit terms by vocabulary
ro: Limitare termeni după vocabular

en: Load default filter from term page
ro: Încărcați filtrul implicit pe pe pagina termenilor

en: Taxonomy term ID from URL
ro: ID-ul termenului de taxonomie din URL

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
ro: Încărcați filtrul implicit pe pe pagina nodurilor, aceasta este benefică pentru blocurile taxonomiilor înrudite

en: Multiple-value handling
ro: Operare cu valori multiple

en: Filter to items that share all terms
ro: Filtru la elementele care împărtășesc toți temenii

en: Filter to items that share any term
ro: Filtru la elementele care împărtășesc orice temen
