Views Default User Taxonomy (2.0.0) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Limit terms by vocabulary
da: Begræns termer efter ordforråd

en: Load default filter from term page
da: Indlæs standardfilter fra term-side

en: Taxonomy term ID from URL
da: Taksonomiterm ID fra URL

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
da: Indlæs standardfilter fra indholdselementsiden, godt til relaterede taksonomiblokke

en: Multiple-value handling
da: Håndtering af flere værdier

en: Filter to items that share all terms
da: Filtrér efter elementer som deler alle termer

en: Filter to items that share any term
da: Filtrér efter elementer som deler enhver term
