Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Edit
fr: Modifier

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: Class
fr: Classe

en: Entity
fr: Entité

en: How to display
fr: Comment l'afficher

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Bypass access checks
fr: Outrepasser les vérifications d'accès

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
fr: Si l'option est activée, les permissions pour afficher l'entité ne seront pas vérifiées.

en: Should replacement tokens be used from the first row
fr: Les jetons de remplacement doivent-ils être utilisés à partir de la première ligne
