Views Editable Entity Header / Footer Area Plugin (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Edit
nl: Bewerken

en: Default
nl: Standaard

en: Views
nl: Overzichten

en: Class
nl: Klasse

en: Entity
nl: Entiteit

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Bypass access checks
nl: Toegangscontroles omzeilen

en: If enabled, access permissions for rendering the entity are not checked.
nl: Indien ingeschakeld worden toegangsrechten om de entiteit weer te geven niet gecontroleerd.

en: Should replacement tokens be used from the first row
nl: Worden vervangingstokens vanaf de eerste regel gebruikt
