Views Entity Reference (1.0.4) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Value
ja: 値

en: Link
ja: リンク

en: Field
ja: フィールド

en: Views
ja: ビュー

en: View
ja: ビュー

en: Expose
ja: 外部設置

en: Operator
ja: オペレータ

en: Entity
ja: エンティティ

en: Values
ja: 値

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Create a label
ja: ラベルの作成

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
ja: <strong>注意:</strong> インラインフィールドの選択をここで明確に行わない限り、'エンティティ参照' のディスプレイにおいてはすべてのフィールドをインラインで表示します。

en: Reduce
ja: 減らす

en: Group item
ja: グループアイテム
