Views Entity Reference (1.0.4) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Field
pt: Campo

en: View
pt: Ver

en: Expose
pt: Expor

en: Operator
pt: Operador

en: Entity
pt: Entidade

en: Values
pt: Valores

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: Create a label
pt: Criar um rótulo

en: Referencing entity
pt: Entidade de referência

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
pt: <strong>Nota:</strong> nas exibições de 'Referência de entidade', todos os campos serão exibidos sequencialmente, a menos que uma seleção explícita de campos sequenciais seja é feita aqui.

en: Reduce
pt: Reduzir

en: Group item
pt: Agrupar item

en: @entity_type_label ID
pt: ID do @entity_type_label
