Views Entity Reference (1.0.4) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Link
tr: Bağlantı

en: Field
tr: Alan

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Expose
tr: Çıkar

en: Operator
tr: İşletmen

en: Entity
tr: Nesne

en: Values
tr: Değerler

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: Create a label
tr: Bir etiket oluştur

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
tr: <strong>Not:</strong> Satır içi alanlar burada belirtik olarak seçilmezse, 'Varlık Başvurusu' görüntülerinde tüm alanlar satır içi olarak görüntülenir.

en: Reduce
tr: Azalt

en: Group item
tr: Grup öğesi
