Views Entity Reference (1.1.0) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Link
ru: Ссылка

en: Field
ru: Поле

en: Views
ru: Представление

en: View
ru: Просмотр

en: Expose
ru: Раскрыть

en: Operator
ru: Оператор

en: Entity
ru: Сущность

en: Values
ru: Значения

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Entity bundle
ru: Подтип сущности

en: Create a label
ru: Создать метку

en: Referencing entity
ru: Ссылающаяся сущность

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
ru: <strong>Обратите внимание:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.

en: Reduce
ru: Уменьшить

en: Group item
ru: Группировать элемент

en: @entity_type_label ID
ru: Идентификатор @entity_type_label
